Policisté dál pátrají po nebezpečném vězni na útěku. Převlékl se

Uprchlý vězeň změnil oblečení. Policisté pátrají po čtyřiačtyřicetiletém Janu Novákovi už třetí den. Kvůli jeho útěku z nemocnice v pražské Krči skončil ve funkci ředitel pankrácké věznice Pavel Hadrava a šéf odboru vězeňské stráže Petr Vlk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvě z možných podob uprchlého vězně Jana Nováka | Foto: Policie ČR

„Původně vězeňské pyžamo vyměnil za černé teplákové kalhoty, šedou kostkovanou podzimní bundu. A na hlavě by měl mít černou pletenou čepici, takzvaný kulich bez bambule,“ popsala policejní mluvčí Jana Rösslerová, co by měl mít nebezpečný muž nyní na sobě.

Policie požádala o pomoc při pátrání po uprchlém vězni veřejnost, zároveň ale varuje, aby se ho lidé nepokoušeli sami zadržet. Jan Novák je velmi agresivní, může si opatřit zbraň a nebude váhat ji použít. Případní svědci by měli co nejrychleji zavolat na linku 158.

„S ohledem na taktické důvody prozatím kriminalisté nebudou sdělovat více informací.“

Jak ale Rösslerová uvedla, policisté oslovili i kolegy z jiných států. "Jedná se zejména o Německo nebo Anglii, kde měl uprchlý vězeň v minulosti nějaké vazby. Policisté nadále stejně intenzivně pročesávají kompletně celou Prahu a nadále využívají i vrtulník s termovizí.“

Čtyřiačtyřicetiletý Jan Novák v úterý při útěku vyskočil z okna ve druhém patře nemocnice, kde se měl podrobit lékařskému zákroku. Poté ukradl dodávku a ujel směrem na pražské Jižní Město.

Uprchlý vězeň je nebezpečný

Novák už byl trestaný vícekrát a má i bohatou násilnou minulost. Naposledy ho policie začala stíhat letos na jaře za brutální přepadení hned několika žen v Praze 4, vloupání do heren a do benzinových pump.

Kvůli útěku trestance končí šéf pankrácké věznice a ředitel odboru Vězeňské služby

Číst článek

Dlouho se skrýval nedaleko Prahy a potom utekl do Velké Británie a do Německa. Když se ale vracel za svou přítelkyní, dopadla ho zásahová jednotka na jedné z benzinek u Rozvadova. Poté byl Novák obviněn a odsouzen.

Za mřížemi měl podle policistů zůstat nejméně do roku 2017.

Podle policejní mluvčí Jany Rösslerové je Novák velmi nebezpečný. „V době útěku sice nebyl ozbrojený, nicméně si už zbraň mohl opatřit a nebude se zdráhat ji použít," upozornila mluvčí.

mkp, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme