Policisté dopadli na Olomoucku gang vyvážející konopí do Polska

Kriminalisté s celníky odhalili na Olomoucku organizovanou skupinu, která řadu měsíců pěstovala a vyvážela konopí do Polska. Jejími členy byli čtyři muži ve věku 35 až 40 let, hlavní organizátor pochází z Olomouce. Policisté jej dopadli při jedné z kurýrních cest za hranice i s třemi kilogramy sušeného konopí.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konopí (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Při osmi domovních prohlídkách zajistili policisté tři indoor pěstírny a dalších 150 rostlin sušeného konopí. Mužům hrozí až 18 let vězení, řekl dnes novinářům zástupce vedoucího odboru obecné kriminality Ilja Krhovský.

Akce, na které pracovali kriminalisté společně s celníky od podzimu loňského roku, dostala krycí název Kogo. Skupinu dopadli na začátku minulého týdne. „Kriminalisté společně s kolegy z celní správy zadrželi čtyři osoby, které působily jako organizovaná skupina. Vyváželi marihuanu do Polska. Tři osoby jsou stíhány vazebně, jedna je na svobodě," uvedl Krhovský.

Pervitin, tlumicí léky i marihuana. Policie stíhá další lidi kvůli pašování drog do věznice Bytíz

Číst článek

Celá skupina páchala podle policistů trestnou činnost ve velkém rozsahu, jako organizovaná skupina působila ve více státech. Hrozí jim proto i přísnější sazba v rozmezí deset až 18 let. Podle ředitele odboru pátrání Olomouc Generálního ředitelství cel Michala Zapletala hlavní organizátor působil v Olomouci.

„Informace jsme získali v říjnu loňského roku, od té doby jsme na tom intenzivně pracovali. Kilogram sušeného konopí dodávali zhruba za 70.000 korun. Do Polska vycestovali se zbožím minimálně třikrát až čtyřikrát za měsíc. Používali k tomu několik motorových vozidel. Z 90 procent využívali stejnou trasu," uvedl Zapletal.

Celkové množství marihuany, kterou skupina vyvážela do Polska, nechtěli zatím policisté s ohledem na vyšetřování specifikovat. Podle nich šlo ale o desítky kilogramů. Hlavní organizátor byl již za drogovou trestnou činnost stíhán, dodal Krhovský.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme