Policisté dopadli padělatele peněz

Severomoravští policisté zatkli jednadvacetiletého padělatele pětistovek. Na jeho dopadení pracovali spolu s detektivy Útvaru odhalování organizovaného zločinu tři měsíce. Při razii zabavili kompletní padělatelskou dílnu: počítače, kopírku, tiskárnu a další techniku. Podle dosavadních zjištění pachatel vyrobil minimálně 150 falešných bankovek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České papírové bankovky | Foto: Jan Rosenauer

Policisté padělatele zatkli na Frýdecko-Místecku, hned poté, co se mu podařilo udat další falešnou pětistovku. Mladý muž zřejmě vůbec nepočítal s tím, že na něj ruka zákona dopadne, při zatýkání byl velmi překvapený. Dopoledne ho policisté obvinili.

"Vyráběl týdně asi 15 až 20 kusů padělků, poté vyjížděl je udat. Vybíral si menší prodejny, kde jeho výrobky přijímali bez nějakých pochybností," říká severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Falešné pětistovky udával padělatel po celé republice. "Dá se říci, že pro laika velmi těžko rozpoznatelné," dodává policejní mluvčí.

Policisté při pátrání po padělateli prověřili na čtyři stovky vozidel. Obviněný však věděl, jak za sebou zamést stopy. Používal kradené státní poznávací a registrační značky, obvykle na každé části auta jinou.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme