Policisté doprovodili fanoušky Baníku zpět k vlaku

Stovky policistů, řady policejních aut a zastavená doprava. Tak vypadalo okolí fotbalového stadionu pražské Sparty před a po zápase s ostravským Baníkem. Do Prahy přijeli fanoušci ze severní Moravy zvláštním vlakem. Příznivci Baníku přijeli na zápas se Spartou vybaveni hlavně alkoholem a dýmovnicemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Baníku | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Třináct vagónů zařazených do vlaku pro fanoušky vybraly České dráhy z těch, které jsou už v podstatě na odpis. "Lahve létaly. Zlaté zábavové vlaky naše," popsal cestu vlakvedoucí. Cesta se podle mluvčí pražské policie neobešla bez drobných incidentů. Policie je teprve vyhodnotí. Místo železniční ostrahy totiž ve vlaku tentokrát cestovali policejní těžkooděnci.

Další stovky policistů pak doprovázely skandující dav mezi stadionem a nádražím. Stánkaři raději na chvíli zabednili výlohy. Výtržnosti se ale omezily spíš na nadávání a několik utržených zrcátek zaparkovaných aut. Sparťanští fanoušci totiž šli většinou těm baníkovským z cesty. Na fotbalovém trávníku byli nakonec úspěšnější Sparťané, kteří Baník porazili 2:1.

Lenka Šumová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme