Policisté i strážníci dohlížejí v první školní den na bezpečnost na přechodech

Kvůli zvýšení bezpečnosti školáků na přechodech v Českých Budějovicích dostalo několik zeber vylepšení. Například v Hrdějovicích přibyly psychologické retardéry - optické pruhy na vozovce. Přechodu pro chodce s děleným ostrůvkem a signalizačním zařízením se dočkala také ulice Boženy Němcové směrem k základní škole Matice školské.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cesta do školy | Foto: mpzlin.cz

Zebra se za Tebe nerozhlédne, to je název celorepublikové preventivní akce, kterou připravila Policie České republiky. Cílem preventivní akce je nejenom zajistit bezpečnost dětí i dospělých chodců v silničním provozu, ale především jim připomenout pravidla správného přecházení vozovky a odbourat nesprávný mýtus o absolutní přednosti chodců na přechodech.

"Na přechodech pro chodce se setkáte s policisty, kteří připomenou správné chování při přecházení vozovky a pokud se budete správně pohybovat v silničním provozu, můžete od policistů obdržet i malý dárek. Věnujte, prosím, policistům svoji pozornost a chvilku času. Uvědomte si, že nám jde především o bezpečnost lidí," upozornila policejní mluvčí Jana Kameníková.

Na bezpečné přechody před základními školami opět dohlédnou i strážníci českobudějovické městské policie. Mluvčí městské policie Kateřina Schusterová doplnila, že strážníci budou na přechodech až do 10. hodiny a v případě potřeby i déle: "Budeme také pokračovat v každoroční tradici a navštívíme prvňáčky v jejich první velký den ve škole, abychom je přivítali, připomněli zásady bezpečného chování a rozdali dárky."

Strážníci budou dohlížet i na další přechody před českobudějovickými základními školami, a to nejen v první školní den.

Petra Matoušková, Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme