Policisté, kteří měli zbít zadrženého, byli zproštěni obvinění

Ostravský soud zprostil obžaloby trojici policistů, kteří měli zbít zadrženého mladíka. Před rokem řešili výtržnosti v ostravském Gogo baru. Při cestě na policejní služebnu měli podle obžaloby jednoho ze zadržených mužů vytáhnout z auta, bít a kopat. Policisté Petr Michalec, Petr Hynek a Radek Zemánek původně tvrdili, že cestou nikde nestavěli. Proti nim ale svědčil šéf ostravské dopravní policie, který jejich služební vozy náhodou viděl zaparkované. Žádné násilnosti však prý nezpozoroval. Podle soudkyně se tak neprokázalo, že policisté mladíka zbili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Státní zástupce se na místě proti rozsudku odvolal. Poškozený Lukáš Hryn s verdiktem nesouhlasí. "Myslím si, že to nebylo moc spravedlivé, protože to, co se stalo, se tam stalo. Já nemám důvod lhát. Řekl bych že tam jsou jedna ruka. Zajímavé je, že vypovídali, že tam nezastavovali, a jakmile se našel nějaký náhodný svědek, tak všichni výpověď změnili. Je to divné."

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme