Policisté lupiče na Zlínsku stále nenašli. V noci nasadili i vrtulník s termovizí

Policisté ani při nočním pátrání u Slavičína na Zlínsku nenašli tři muže, kteří jsou podezřelí z toho, že v pondělí ráno na Slovensku přepadli poštovní vůz a ukradli v přepočtu asi 890 tisíc korun. Policie na ně narazila v pondělí u obce Rokytnice, muži ale utekli do lesa.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Nad Rokytnicí létal v noci na úterý vrtulník s termovizí, ani s jeho pomocí se ovšem lupiče nepodařilo najít. Dopoledne pak policisté odvolali varování obyvatelům Rokytnice a okolí, podle kterého lidé neměli vycházet mimo obydlené oblasti obce.

Pátrání ale nadále pokračuje. V terénu je šedesát policistů na několika vytipovaných místech. Informovala o tom zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Tři muži neznámé totožnosti v pondělí ráno ve vesnici Horné Srnie na Slovensku podle dostupných informací přepadli poštovní vůz a ukradli 34 tisíc eur, tedy asi 890 tisíc korun.

V pondělí dopoledne poté na muže narazil policista u Rokytnice, nereagovali však na výzvu ani varovný výstřel a utekli do lesa. Policisté poté les důkladně prohledávali. V rojnicích je až do pondělního večera hledalo celkem 120 strážníků ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Do pátrání se zapojili i slovenští policisté, vrtulník a policisté na koních a se psy.

"Pátráme po třech mužích v tmavém oblečení, s vakem či batohem, jeden z nich je ve věku kolem 50 let. Pátráme také po motocyklu a čtyřkolce, které by mohly být odstavené v blízkosti státní hranice," uvedla v pondělí policejní mluvčí.

Nové stopy a informace

"Až do setmění propátrali policisté nepřístupnou a zalesněnou oblast o rozloze asi třikrát čtyři kilometry. Během noci zůstalo na místě stále asi 60 strážníků, kteří za pomoci vrtulníku pátrali ve vytipovaných lokalitách a celou oblast hlídali," řekla mluvčí.

Policisté podle ní našli stopy a získali další informace o pohybu pachatelů. "Budeme je v následujících dnech dále rozpracovávat společně s policisty ze sousedního státu. Dnes bude v pátrání ve vytipovaných lokalitách dále pokračovat několik desítek policistů. V souvislosti s lupiči pátráme také po motocyklu a čtyřkolce, které by mohly být odstavené v blízkosti státní hranice," dodala v úterý Kozumplíková.

Karolína Peřestá, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme