Policisté mají mezinárodní úlovek

Skupinu evropských drogových bosů dopadla v minulých dnech policie. Jak dnes informoval šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous, muži ve velkém organizovali obchod s narkotiky. Centrála spolu s rakouskými a italskými úřady akci připravovala od roku 1998. Zátah vyvrcholil 27 listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy | Foto: Jan Rosenauer

Jeden ze zadržených mužů přímo řídil obchod s drogami na území celé Evropy. Významnými organizátory mezinárodního narkobyznysu byli i další tři obvinění. Je mezi nimi také jeden Čech. Při domovních prohlídkách policie mimojiné zajistila obrovské množství peněz. Našla i heroin, ze kterého bylo možné vyrobit na 2 a půl miliónu dávek a kokain na 200 tisíc dávek.

Celou akci provázela přísná bezpečnostní opatření. Policie dokonce musela evakuovat obyvatele žijící v sousedství jednoho ze zadržených. Obviněný mužům hrozí za výrobu a držení omamných látek až 15 let vězení. S ohledem na závažnost případu k němu nechce policie sdělovat žádné další podrobnosti.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme