Policisté mají údajné vrahy z litvínovské diskotéky

Severočeští policisté dopadli zbylé dva pachatele podezřelé ze spáchání dvojnásobné vraždy, ke které došlo 1. dubna před diskotékou Calypso v Litvínově-Janově. Po krátké hádce tehdy jeden z trojice pachatelů na místě zastřelil 22letého muže, druhý zemřel při převozu do nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR

Prvního z trojice mužů osmadvacetiletého Jiřího Donáta dopadli policisté začátkem dubna. Další dva poezřelé se podařilo podle informací severočeské policejní mluvčí Jany Čudové dopadnout dnes v noci v Terezíně. "Zásah byl proveden takovým způsobem, že zadržovaní nestačili klást odpor. Při prohlídce bytu byly zajištěny věci, které mohly sloužit k páchání další trestné činnosti a nyní jsou předmětem vyšetřování. Ze zajištěných materiálů je zřejmé, že se hledaní chystali v nejbližší době opustit republiku." Oba muži jsou obviněni z trestných činů vraždy a nedovoleného ozbrojování. Majitelé bytu, kteří oba ozbrojené pachatele ukrývali, čelí obvinění z trestného činu nadržování.

V souvislosti s vyšetřováním případu byli včera odvoláni z funkcí tři vysocí důstojníci okresního ředitelství mostecké policie. Ředitel ústecké krajské policejní správy Jiří Vorálek uvedl, že policie nevěnovala pachatelům patřičnou pozornost, i když měla informace, že se už v minulosti dopustili výtržností s nelegálně drženou zbraní.

Markéta Kaclová, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme