Policisté nacvičovali zásah proti demonstrantům

Policie finišuje s přípravami na pražský summit Severoatlantické aliance. Několik stovek příslušníků dnes nacvičovalo v bývalém vojenském prostoru sovětské armády v Milovicích na Nymbursku zásah proti demonstrantům v ulicích Prahy. Podle předpokladu policie by do metropole mohlo v době konání vrcholné schůzky dorazit kolem 10 tisíc odpůrců NATO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní cvičení | Foto: Petr Eret

Řvaní, pískání a volání hesel jako "policejní stát" se ozývalo z obrovské masy policistů převlečených za demonstranty. Ti vyrazili do ulic, převraceli auta a zápalnými lahvemi útočili na policii. Že to bylo opravdu naostro, dokazuje podle našeho reportéra Marka Janáče třeba fakt, že jeden demonstrant hodil asi desetikilogramový kus betonu na policejní automobil, kterému tak ulomil reflektor.

Těžkooděnci pak v neprůstřelných a žáruvzdorných kombinézách okamžitě vyrazili proti postupující přesile. Zasáhlo i vodní dělo a kordon strážníků, kryjících se za dveřmi tří zásahových vozidel, zatlačil protestující daleko od místa střetu. Akce byla rychlá a zásah proti zatčeným tvrdý, ale nikoli brutální.

Policie oproti minulosti změnila taktiku, poněkolikáté opakuje policejní prezident Jiří Kolář. Podle něj už nebude nečinně čekat a nenechá do sebe mlátit; je připravena použít i slzný plyn, bude-li to situace vyžadovat.

Marek Janáč, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme