Policisté našli tělo Terezky

Po téměř dvaceti dnech pátrání policisté objevili v bažantnici na okraji Kladna tělo malé Terezky Čermákové. Dívenka zmizela 20. června ze sídliště v Kladně - Kročehlavech. Podle neoficiálních informací místo nálezu těla označila při posledním výslechu Terezčina matka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nález Terezčina těla před 23. hodinou potvrdila kladenská policejní mluvčí. Veškeré podrobnosti však zůstávají nejasné a budou zveřejněny až po soudní pitvě, která se uskuteční v úterý ráno.

Terezčina matka se v úterý 26. června pokusila o sebevraždu, když vyskočila z okna svého bytu ve třetím patře. Odmítala s policií spolupracovat a několikrát změnila svou výpověď. V době, kdy ohlásila zmizení své dcerky, byla podle policie opilá. Podle internetového magazínu Flashnews se včera večer k vraždě své dcery přiznala Terezčina matka Helena. Flashnews to uvedl bez dalších podrobností s tím, že policisté její výpověď nahráli videokamerou.

Krajský vyšetřovatel Milan Řečinský Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, že k místu nálezu Terezčina těla je dovedla matka holčičky. Podle něho, ale informace nebyla jednoznačná. Matka pouze uvedla, že v tomto prostoru s Terezkou pohybovala, a že se v něm mohlo dítě ztratit. Major Řečínský také připomněl, že policie zatím v případě malé Terezky nikoho neobvinila. Závěry soudní pitvy podle něj buď potvrdí cizí zavinění, nebo je vyloučí. Ve hře je i možnost případné nešťastné náhody.

Řečinský dodal, že tělo Terezky Čermákové bylo ukryto v porostu, do kterého nebyl volný přístup, bylo na něm navršeno množství různého dřeva, plechu a kamení. Podle názoru vyšetřovatele by policie místo, kde bylo tělo, bez upřesnění matky nenalezla.

Policie má o případu podrobně informovat odpoledne. Podrobnosti bezprostředně uslyšíte na ČRo 1 - Radiožurnálu a naleznete je i zde.

Milan Kopp, Ladislav Pavlík, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme