Policisté našli tělo Terezky

Po téměř dvaceti dnech pátrání policisté objevili v bažantnici na okraji Kladna tělo malé Terezky Čermákové. Dívenka zmizela 20. června ze sídliště v Kladně - Kročehlavech. Podle neoficiálních informací místo nálezu těla označila při posledním výslechu Terezčina matka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nález Terezčina těla před 23. hodinou potvrdila kladenská policejní mluvčí. Veškeré podrobnosti však zůstávají nejasné a budou zveřejněny až po soudní pitvě, která se uskuteční v úterý ráno.

Terezčina matka se v úterý 26. června pokusila o sebevraždu, když vyskočila z okna svého bytu ve třetím patře. Odmítala s policií spolupracovat a několikrát změnila svou výpověď. V době, kdy ohlásila zmizení své dcerky, byla podle policie opilá. Podle internetového magazínu Flashnews se včera večer k vraždě své dcery přiznala Terezčina matka Helena. Flashnews to uvedl bez dalších podrobností s tím, že policisté její výpověď nahráli videokamerou.

Krajský vyšetřovatel Milan Řečinský Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, že k místu nálezu Terezčina těla je dovedla matka holčičky. Podle něho, ale informace nebyla jednoznačná. Matka pouze uvedla, že v tomto prostoru s Terezkou pohybovala, a že se v něm mohlo dítě ztratit. Major Řečínský také připomněl, že policie zatím v případě malé Terezky nikoho neobvinila. Závěry soudní pitvy podle něj buď potvrdí cizí zavinění, nebo je vyloučí. Ve hře je i možnost případné nešťastné náhody.

Řečinský dodal, že tělo Terezky Čermákové bylo ukryto v porostu, do kterého nebyl volný přístup, bylo na něm navršeno množství různého dřeva, plechu a kamení. Podle názoru vyšetřovatele by policie místo, kde bylo tělo, bez upřesnění matky nenalezla.

Policie má o případu podrobně informovat odpoledne. Podrobnosti bezprostředně uslyšíte na ČRo 1 - Radiožurnálu a naleznete je i zde.

Milan Kopp, Ladislav Pavlík, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme