Policisté navrhli obžalovat Víta Bártu z podplácení

Protikorupční policie navrhuje postavit před soud šéfa poslanců Věcí veřejných Víta Bártu. Podle vyšetřovatelů se měl provinit trestným činem podplácení. Kriminalisté navrhují i obžalobu nezařazeného poslance Jaroslava Škárky, který je podezřelý z přijetí úplatku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Schůzka koaličních expertů s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) k daňové reformě, Vít Bárta | Foto: Filip Jandourek

„Náš útvar dnes skončil vyšetřování, v rámci kterého jsou trestně stíháni poslanci Vít Bárta a Jaroslav Škárka. Podali jsme státní zástupkyni obvodního zastupitelství pro Prahu 5 návrh na podání obžaloby Víta Bárty pro zločin podplacení a přečin podplacení a zároveň návrh na podání obžaloby Jaroslava Škárky pro přečin přijetí úplatku,“ potvrdil mluvčí protikorupční policie Jarolav Ibehej.

Spis už má na stole státní zástupkyně. O dalším postupu by měla rozhodnout do konce ledna. „Státní zástupkyně tento návrh prostuduje a koncem ledna by o něm chtěla rozhodnout,“ řekla Radiožurnálu Štěpánka Zenklová z Městského státního zastupitelství v Praze.

Poslankyně Kočí vítá, že policie navrhuje obžalovat Bártu

Číst článek

Bárta je od září obviněn kvůli tomu, že na jaře předal bývalým kolegům z Věcí veřejných Kristýně Kočí a Jaroslavu Škárkovi obálky se stovkami tisíc korun. Zatímco Kočí a Škárka tvrdí, že šlo o úplatek, Bárta peníze označil za půjčku. Škárka a Kočí byli následně ze strany vyloučeni.

Vítu Bártovi hrozí až šest let za mřížemi, Škárkovi pak tříletý trest nebo zákaz činnosti. Oba se cítí nevinní a sami požádali poslance, aby je zbavili imunity. Předseda poslanců VV věří, že své jméno u soudu očistí.

Igor Maňour, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme