Policisté obsadili hotel podnikatele spojeného s metanolem a Likérkou Drak

Hotel Lázně Kostelec u Zlína obsadila zásahová jednotka. Budova patří zlínskému podnikateli Radku Březinovi, který je spojován s metanolovou kauzou. Podle České televize stojí Březina i za Likérkou Drak a nejspíš i dalším nebezpečným lihem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie uzavřela hotel Lázně Kostelec u Zlína, který patří podnikateli Radku Březinovi

Policie uzavřela hotel Lázně Kostelec u Zlína, který patří podnikateli Radku Březinovi | Zdroj: ČTK

Příjezdovou cestu k hotelu střeží tři maskovaní a ozbrojení policisté. K hotelu pouštějí pouze hosty, kterým prohlížejí vozidla. Zásah se odehrává několik set metrů od tohoto místa.

Zlínská krajská policie ani státní zástupce Roman Kafka, který má na starost vyšetřování metylalkoholové aféry, se k zásahu zatím nechtějí vyjádřit. Údajně by to mohlo ohrozit vyšetřování.

„Mohu potvrdit souvislost úkonů v Lázních Kostelec u Zlína s kauzou metanol. V současné době probíhají procesní úkony v trestním řízení, a proto nemůžeme poskytnout jakékoli bližší informace,“ řekla mluvčí policejního prezidia Štěpánka Zatloukalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zásahu v hotelu Lázně Kostelec na Zlínsku informuje z místa reportér Roman Verner

Po dohodě se státním zástupcem by podle policejní mluvčí mohly být podrobnosti o zásahu zveřejněny v nejbližších dnech, možná už zítra.

Podle České televize byl Březina v minulosti podezřelý z nelegálních obchodů s lihem a byl obviněn z únosu. Údajně je také neoficiální hlavou společnosti Morávia-Chem, kde pracoval i jednatel firmy Carlogic Tomáš Křepela. Ten je jedním ze dvou hlavních obviněných v metanolové kauze.

V lihovinách s etiketou Likérky Drak byl ve zlínském skladu distribuční firmy Verdana nalezen 50procentní metanol. Jednatele likérky Pavla Čanigu policie obvinila z ohrožování zdraví závadnými potravinami, jednatele distribuční firmy Roberta Sedlaříka stále hledá.

Obviněný šéf Likérky Drak prohlásil, že líh nakupoval pouze od firmy Morávia-Chem. Český rozhlas přitom už dříve upozornil, že společnost Morávia-Chem figurovala v kauze Cinol, ve které jde o stomilionové daňové úniky.

Podle žalobce Karla Kaldy tam policisté v minulosti objevili velké zásoby nemrznoucí směsi. „V různém stádiu filtrace, kdy z něj zjevně byly nelegálně odstraňovány různé příměsi za účelem nelegální výroby alkoholu,“ potvrdil Kalda.

Metanolová kauza propukla počátkem září. Kvůli otrávenému alkoholu už zemřelo 30 lidí a další desítky byly hospitalizovány, řada lidí bude mít trvalé následky.

Andrea Brtníková, Mirko Kašpar, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme