Dva policisté zprostředkovali vězni neoprávněný přístup k počítači. Hrozí jim až čtyři roky vězení

Čtyři lidi obžaloval státní zástupce Martin Bílý za poskytování neoprávněných výhod. Mezi obžalovanými jsou i dva policisté. Skupina údajně zprostředkovala přístup k počítači osobě, která se nacházela ve výkonu trestu odnětí svobody. Podle Bílého obžalovaní zneužili pravomoci a dopustili se maření výkonu úředního rozhodnutí. Hrozí jim až čtyři roky vězení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení | Zdroj: Profimedia

Skupina čtyř lidí, včetně dvou policistů, byla obžalována za poskytování neoprávněných výhod vězni. Zprostředkovali mu údajně přístup k počítači. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to v úterý uvedl státní zástupce Martin Bílý s tím, že zatím nechce uvádět k případu bližší podrobnosti.

‚Úrok odporující dobrým mravům.‘ Soud zkritizoval praktiky úvěrové firmy, dlužnici zprostil obžaloby

Číst článek

„Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze dne 19. února 2020 podal k Obvodnímu soudu pro Prahu 2 obžalobu na čtyři obviněné, z čehož jsou dva policisté, přičemž jejich jednání souviselo s poskytováním neoprávněných výhod osobě, která se nacházela ve výkonu trestu odnětí svobody,“ sdělil.

Obžalovaní se podle Bílého dopustili zneužití pravomoci, maření výkonu úředního rozhodnutí a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči. Za to jim mohou podle trestního zákoníku hrozit až čtyři roky vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme