Policisté odhalili na Ostravsku velkou varnu pervitinu

Ostravští policisté zasadili tvrdou ránu tamním dealerům drog. Zatkli šestici mužů, kteří měli továrnu na výrobu pervitinu. Prodejem drogy mohli získat zhruba dva milióny korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

varna pervitinu (ilustr. foto) | Foto: Policie ČR

Všichni pachatelé už skončili ve vazbě, potvrdil zástupce ostravského policejního ředitele Radovan Vojta. "Z hlediska rozsahu policejní akce pod krycím názvem Ostrov patří v letoším roce na Ostravsku mezi největší zásah proti výrobcům a distributorům drog, konkrétně pervitinu. Když jsme tyto pachatele zadrželi, došlo k velkému omezení nabídky této suroviny mezi narkomany."

Při domovních prohlídkách kriminalisté našli krabice plné léků modafen a paralen, obrovské množství chemikálií a více než dvě stě tisíc korun v hotovosti. "Byla to taková malá manufaktura," uvedl šéf policejního Toxi týmu Jiří Kopeček.

"Kde získávali ty léky a kde je nakupovali, je předmětem šetření - vzhledem k tomu množství, které bylo zajištěno na místě."

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme