Policisté odmítají pochybení v kauze polských podvodníků

Severomoravští policisté se pustili do boje s karvinským soudem a státním zastupitelstvím. Dnes odpoledne se chtějí se žalobci sejít. Důvodem je případ polských podvodníků, na který upozornil jako první Český rozhlas. Soudkyně cizince nemohla vzít do vazby, protože podle ní policisté udělali chybu, když jim nedali písemný překlad obvinění. Z policejní cely je proto musela pustit na svobodu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové policejní vozy Škoda Fabia combi.

Nové policejní vozy Škoda Fabia combi. | Foto: Jan Rosenauer

Šéf krajské kriminální policie Karel Trčka se svých podřízených zastává a potrestat je nemíní. "Byla provedena důkladná analýza celého spisu a v současné době jsme neshledali žádné pochybení ze strany policistů. Důležité bude pochopitelně i jednání na státním zastupitelství a samozřejmě i ten můj návrh krajskému řediteli bude znít na odměnění těchto příslušníků, kteří se na objasnění celé kauzy podíleli."

O výsledcích schůzky na karvinském státním zastupitelství chtějí policisté informovat až zítra. Šestičlenná skupina Poláků podváděla na hracích automatech po celé republice. Podařilo se jim oklamat čtecí zařízení strojů, ze kterých vybrali téměř milión korun. V současné době jsou už zřejmě zpátky v Polsku.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme