Policisté podezírají z vraždy stařenky nezletilého chlapce

Z vraždy jedenaosmdesátileté ženy v jedné obci na Rychnovsku je podezřelý nezletilý chlapec. Vražda se stala 12. srpna. Hoch, který utekl z výchovného ústavu, ženu ubodal nůžkami ve vzteku údajně proto, že ho důchodkyně nechtěla nechat přespat ve svém domě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní akce | Foto: Jan Rosenauer

Podle policie našel těžce zraněnou důchodkyni v jejím domku dvaatřicetiletý synovec. Měla bodné rány v oblasti hrudníku, na krku a na hlavě. Záchranáři stařenku ihned převezli do nemocnice, kde pěti dnech zraněním podlehla.

Dítě je teď na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny. "V následujících dnech byl jako podezřelý z tohoto skutku zadržen chlapec mladší patnácti let. Trestní zákon definuje takové jednání u dospělé osoby jako trestný čin vraždy," uvedla policie.

I když ale policisté mladíkovi čin prokáží, neskončí kvůli jeho věku vyšetřování návrhem na podání obžaloby. O jeho dalším o i tak rozhodne soud, který ho může umístit do výchovného ústavu.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme