Policisté podezřívají zdravotníka Zelenku z dalších vražd

Takzvaného heparinového vraha Petra Zelenku, který si odpykává doživotní trest za vraždy sedmi lidí v havlíčkobrodské nemocnici, policie podezírá ještě z dalších vražd. Kriminalisté vyšetřovali čtrnáct dalších podezřelých úmrtí v havlíčkobrodské nemocnici. Ve čtyřech případech zjistili, že na nich měl podíl Zelenka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Zelenka | Zdroj: ČTK

Policisté ale tyto případy odložili, neboť bývalý zdravotník Zelenka už vyšší trest dostat nemůže. Potvrdila to mluvčí východočeské policie Libuše Holá.

"U čtyř případů - to byly tři vraždy a jeden pokus - bylo konstatováno, že je důvodné podezření, že se skutku odsouzený dopustil. Nicméně vzhledem k rozsudku Vrchního soudu v Praze, který Petra Zelenku uznal vinným a odsoudil ho k výjimečnému trestu odnětí svobody na doživotí, je neúčelné podezřelého pro tyto čtyři případné trestné skutky stíhat, a proto byly odloženy."

Zelenka jako zaměstnanec nemocnice v Havlíčkově Brodě od května do září 2006 svévolně podával pacientům lék na ředění krve heparin. Pacientům způsobil závažné zdravotní komplikace, někteří z nich vykrváceli.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY:
V kauze heparinových vražd soud vynesl další trest
Pražský vrchní soud potvrdil doživotní trest za heparinové vraždy
Zelenka u soudu přiznal, že pacientům podával heparin

Marika Táborská, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme