Policisté podle inspekce při zasedání MMF nepochybili

Policisté se nedopustili závažnějších chyb při akcích proti demonstrantům během loňských zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze. To je závěr inspekce ministra vnitra, která na základě stížností vyhodnotila 70 případů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šestnáctkrát měla inspekce podezření na spáchání trestného činu, které nakonec potvrdila jen v jednom případě. Nebyla ovšem schopna označit konkrétního pachatele. Podle ředitele inspekce ministra vnitra Mikuláše Tomina byl hlavní problém v nedostatku důkazů. Svědci totiž podle jeho slov nedokáží označit nebo na fotografiích poznat policisty, kteří se násilí proti zadrženým odpůrcům globalizace měli dopustit.

Občanské právní hlídky se závěry inspekce nesouhlasí a na její postup si budou stěžovat. Členové hlídek v souvislosti s policejními akcemi během zasedání MMF a Světové banky podali šestadvacet trestních oznámení na neznámé pachatele z řad policistů, kteří zatýkali a vyslýchali demonstranty.

Lenka Šumová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme