Policisté podle inspekce při zasedání MMF nepochybili

Policisté se nedopustili závažnějších chyb při akcích proti demonstrantům během loňských zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze. To je závěr inspekce ministra vnitra, která na základě stížností vyhodnotila 70 případů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šestnáctkrát měla inspekce podezření na spáchání trestného činu, které nakonec potvrdila jen v jednom případě. Nebyla ovšem schopna označit konkrétního pachatele. Podle ředitele inspekce ministra vnitra Mikuláše Tomina byl hlavní problém v nedostatku důkazů. Svědci totiž podle jeho slov nedokáží označit nebo na fotografiích poznat policisty, kteří se násilí proti zadrženým odpůrcům globalizace měli dopustit.

Občanské právní hlídky se závěry inspekce nesouhlasí a na její postup si budou stěžovat. Členové hlídek v souvislosti s policejními akcemi během zasedání MMF a Světové banky podali šestadvacet trestních oznámení na neznámé pachatele z řad policistů, kteří zatýkali a vyslýchali demonstranty.

Lenka Šumová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme