Policisté poprvé vyslechnou ženu, kterou srazil lobbista Janoušek

Ženu, kterou měl v opilosti srazit stíhaný lobbista Roman Janoušek, dnes poprvé vyslechnou kriminalisté. Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až deset let ve vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Při březnové nehodě v Praze 4 nedodržel Janoušek bezpečnou vzdálenost a narazil do auta jedoucího před ním. Zastavil až zhruba po 50 metrech na křižovatce.

Řidička z poškozeného vozu se ho pokoušela kontaktovat, Janoušek ji ale podle policistů srazil a ujel.

Při následné dechové zkoušce mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu. Žena utrpěla vážné poranění levé nohy, zlomeninu pěti žeber, otřes mozku a četné pohmožděniny. V nemocnici strávila téměř měsíc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ sleduje redaktor Jan Herget

Roman Janoušek se hájí tím, že ženu, kterou autem porazil, vůbec neviděl. Vlivný podnikatel je údajně připraven zaplatit odškodné ve výši přesahující rámec právních předpisů. S největší pravděpodobností se tím trestu nevyhne, u soudu by ale velkorysé odškodné mohlo znamenat polehčující okolnost.

Pro soud bude také podstatné, jak nehodu vylíčí právě zraněná žena. Další poznatky by měla přinést také rekonstrukce přímo v terénu, termín jejího konání ale státní zástupkyně zatím neupřesnila.

Kvůli pochybení pražských policistů v začátku vyšetřování řeší celou věc policisté z Hradce Králové, kteří jsou v otázce podrobností o dnešní svědecké výpovědi skoupí na slovo. Příliš sdílná není ani dozorující státní zástupkyně. Ta nicméně připustila, že výslech poškozené může být rozdělen do několika dnů a uskuteční se v Praze.

Alžběta Havlová, Jan Herget, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme