Policisté při zákroku zastřelili mladého muže

Za dosud nevyjasněných okolností zastřelili policisté v Praze dvaadvacetiletého muže. K incidentu došlo v noci v Rokycanově ulici na Žižkově. Zatím není jasné, zda policisté použili proti mladíkovi zbraň nebo k výstřelu došlo náhodně při potyčce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové policejní vozy Škoda Fabia combi. | Foto: Jan Rosenauer

"Krátce po jedné po půlnoci přijali operátoři na lince 158 informaci od ženy, která je žádala o pomoc. Žena se cítila být v ohrožení života. Při služebním zákroku došlo k smrtelnému zranění podezřelé osoby. Služební zákrok zakročujících policistů nebyl dosud vyhodnocen," přiblížila policejní mluvčí Iva Knollová.

Mladík podlehl průstřelům srdce a plic. Policie sice ví, kdo je mrtvý muž, odmítá ale podat o případu jakékoliv bližší informace. "Co se týče osoby, která při zákroku zemřela, máme ji ztotožněnou, máme o ní bližší informace, ale v tuto chvíli nejsem oprávněna je uvolnit," dodala Knollová.

Co se opravdu událo, je tedy zatím obestřeno tajemstvím. Zda mladíka zastřelil někdo z policistů, odmítla Knollová říct. Zákrok se podle ní teprve vyhodnocuje. Byla nařízena soudní pitva.

Jana Zemanová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme