Policisté pronásledující řidiče zřejmě zavinili vážnou nehodu

Policejní hlídka pronásledující v Brně kvůli přestupku osobní vůz zřejmě zavinila vážnou dopravní nehodu. Policisté se v noci na sobotu snažili zastavit řidiče, který projel křižovatku na červenou - ten ale nereagoval na jejich výzvy. Při pokusu pachatele zablokovat se policejní vůz se zapnutým majákem a sirénou dostal do protisměru, kde se čelně srazil s dalším protijedoucím autem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní auto | Foto: Jan Rosenauer

Jak Českému rozhlasu řekl brněnský policejní mluvčí Zdeněk Lubas, havárie nezůstala bez následků. "Při střetu došlo ke zranění jak osádky policejního vozidla, tak vozidla, se kterým se střetli. Osádka protijedoucího vozidla skončila v nemocnici, policisté byli ošetřeni, ale mám dojem, že byli propuštěni."

V protijedoucím autě cestovala manželská dvojice. Jeden ze zraněných, který skončil ve Fakultní nemocnici Brno, byl operován a jeho stav je podle mluvčí dobrý. Další nemocnice odmítly informace poskytnout. Míru zavinění nehody policie zatím šetří.

Také pronásledovaný řidič krátce poté havaroval. Šlo o jednadvacetiletého drogově závislého mladíka, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz.

Ivan Holas, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme