Policisté rozbili gang převaděčů

Policisté rozbili organizovaný gang obchodníků s lidmi. Při akci s krycím názvem Huang pozatýkali 15 pachatelů. Spolu s nimi objevili také na 130 běženců z Číny. Policisté byli gangu na stopě rok a půl. Včera ráno definitivně spadla klec. Převaděči byli na různých místech. Kriminalisté tak zasahovali v objektech v Praze, v severních a západních Čechách a na severu Moravy. Na akci spolupracovalo 150 policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní zásah na Klárově | Foto: Jan Rosenauer

Zasahovali v rukavicích a rouškách kvůli nemoci SARS. "Asiaté jsou na cestě delší dobu, a proto samozřejmě hrozilo nebezpečí toho, že by mohlo dojít v případě výskytu této nemoci k nakažení zasahujících policistů," popisuje detektiv, který se zásahu zúčastnil.

Mezi členy gangu bylo 12 Asiatů, kteří zajišťovali uprchlíky, a 3 Češi, kteří se jim starali o ubytování. Za převoz jednoho běžence z Číny přes naše území do Nměecka nebo jiné západní země si brali v korunách zhruba 400 tisíc. "Organizovaná skupina převedla podle našich inforamcí nejméně 400 lidí a ty zisky jsou zrhuba 54 miliónů," říká kriminalista Ivan Černík.

Policisté na případu spolupracovali s německými kolegy. Ti udělali podobný zákrok ve velkých německých městech. Všem členům gangu hrozí v Německu stejně jako u nás až 10 let vězení.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme