Policisté rozbili gang převáděčů

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu ve spolupráci s celníky rozbili pětičlenný gang převáděčů, který na české území vozil běžence z Asie. V rámci akce Varan zadrželi policisté u Slavkova u Brna a Starého Hrozenkova dva Slováky a dva Čechy, z toho jeden je pracovník celní správy. Dalšího celníka, který se na převádění také podílel a byl na útěku, dopadla policie v Uherském Brodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uprchlíci

Podle tiskové mluvčí Policejního prezidia Blanky Kosinové gang uprchlíky přepravoval v cisterně v nelidských a velmi stresujících podmínkách.

"V horní části upravené cisterny byl do otvoru pro případnou kontrolu nasypán materiál, pro který měl převozce cisterny certifikát. V cisterně byla nedostačující klimatizace a lidé trpěli nedostatkem vzduchu. Často se jich v prostoru tísnilo až třicet. Policisté a celníci mají zadokumentováno celkem 22 takových převozů."

Policisté převáděče, pracující pro mezinárodní síť, sledovali téměř dva roky. Za tu dobu gang převezl přes hranici kolem tisícovky osob. Všem zatčeným hrozí až 10 let vězení.

Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme