Policisté rozbili mezinárodní drogový gang

Národní protidrogová centrála zničila mezinárodní gang obchodníků s drogami. Při operaci s názvem Kaffara zatkli policisté během srpna a září 10 členů jugoslávské skupiny, která obchodovala především s kokainem, a odhalili velkou laboratoř na výrobnu pervitinu na Domažlicku. Mezi zadrženými je sedm občanů bývalé Jugoslávie, jeden Polák a dva Češi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy | Foto: Jan Rosenauer

Jak Radiožurnálu řekl šéf protidrogového oddělení celní správy Bohumír Marek, bylo při domovních prohlídkách zajištěno téměř tři kila efedrinu, 190 gramů kokainu, 10 gramů heroinu, lis na úpravu zásilek drog a další pomůcky na úpravu omamných a psychotropních látek. Odhalená laboratoř na výrobu pervitinu v okrese Domažlice měla podle Marka velkou kapacitu a mohli v ní současně vařit až čtyři vařiči najednou.

Podle šéfa protidrogové centrály Jiřího Komorouse bylo zatčeno pět hlavních organizátorů. "Došlo tedy i k zásahu na Istrefi Bekimiho, přičemž byl těžce zraněn Sadrija Besnik, což byl jeden ze dvou mužů určených na vymáhání finančních částek od jiných Albánců," dodal Komorous. Besnik byl zraněn 18. září při přestřelce v pražské ulici Na Slupi, podle dostupných informací dosud leží v nemocnici a je od krku dolů ochrnutý. Všichni ostatní členové gangu skončili ve vazbě.

Podle plzeňské státní zástupkyně Věry Brázdové se policistům podařilo citelně zasáhnout do vedení celé skupiny. "Tito cizinci zejména albánského a makedonského etnika se dopuštějí jedné z nejzávažnějších trestných činností spojené s nedovoleným obchodováním s omamnými látkami, především heroinem a kokainem," uvedla Brázdová.

Jiří Komorous také novinářům řekl, že afghánské drogové mafie před zahájením odvetných útoků Spojených států zřejmě poslaly do Evropy velké množství heroinu, aby si zajistily přísun peněz. Tyto informace však nejsou podle něj dosud potvrzené. Drogy by se údajně měly do Evropy dostat přes Českou republiku. Právě Česko by se mohlo stát brzy novou vstupní branou drogových cest do Evropy. Policie má informace, které svědčí o tom, že se afghánská narkomafie snaží dovážet drogu do ČR a odtud do dalších evropských států.

František Lutonský, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme