Policisté rozprášili mezinárodní gang zlodějů aut

Policie dopadla mezinárodní gang zlodějů aut. Operace se zúčastnily čtyři stovky policistů, z toho jedenáct zásahových týmů. Policie gang sledovala od loňského ledna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policista zatýká podezřelého | Foto: Policie ČR

Perfektně organizovaný a špičkově technicky vybavený gang kradl luxusní vozy na zakázku. Auta pak převáželi přes Polsko do zemí bývalého Sovětského svazu. Policisté celkem šetří 36 krádeží, škoda prozatím byla odhadnuta na víc než 20 milionů korun. Kriminalisté ale předpokládají, že konečná suma bude nejspíš dvojnásobná.

Od soboty do pondělí bylo zadrženo 26 podezřelých, většinou občanů zemí bývalého Sovětského svazu. Bylo mezi nimi i několik Čechů. V gangu také působili dva policisté - kriminalisté ze severomoravské policejní správy. Ti zlodějům pravděpodobně poskytovali potřebný servis.

Aktivity obou policistů vyšetřuje inspekce ministerstva vnitra. Zatím jsou podezřelí ze zneužití pravomoci veřejného činitele a nadržování. V současné době se připravuje návrh na jejich propuštění ze služebního poměru.

Gang vedl mezinárodně hledaný muž, který u nás žil na falešné doklady.

Marika Táborská, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme