Policisté se chystají obvinit dva dozorce z Mírova

Šumperští vyšetřovatelé, kteří se zabývají pochybeními zaměstnanců věznice v Mírově při útěku dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, se chystají obvinit dva dozorce. Tvrdí to náměstek ředitele okresního úřadu vyšetřování v Šumperku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle policistů jsou dva pracovníci dozorčí služby, kteří sloužili na oddělení pro doživotně odsouzené, podezřelí, že neplnili řádně povinnosti při prohlídkách cel včetně Kajínkovy. Náměstek uvedl, že trestní stíhání zaměstnanců věznice, kterým hrozí až dva roky vězení, zahájí policie zřejmě příští týden.

Vězeň odsouzený za dvojnásobnou nájemnou vraždu uniká policii od neděle 29. října i přes to, že stále pokračuje rozsáhlé pátrání na Šumpersku i po celé republice. Vyšetřovatelé nevyloučili, že se mezi obviněnými mohou objevit i další zaměstnanci věznice. Zatím ale nezjistili, že by byl některý z pracovníků Kajínkem podplacen. Kromě sedmi dozorců museli odejít z místa i ředitel mírovské věznice Milan Kohoutek a jeho zástupce.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme