Policisté se s koncem prázdnin přesunuli ze silnic k přechodům u škol

Policisté a strážníci se od dnešního dne zaměřují na přechody v okolí škol. Celý první týden budou hlídat, aby školáci, kteří mohou být myšlenkami stále na prázdninách, nevběhli pod auto.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekt Zebra se za Tebe nerozhlédne ve Tmáni na Berounsku

Projekt Zebra se za Tebe nerozhlédne ve Tmáni na Berounsku | Foto: Petr Kološ

Podle ředitele dopravní policie Tomáše Lercha se jedná o tradiční akci s názvem Zebra se za tebe nerozhlédne, při které se policisté vydají i do samotných škol.

„Policisté jsou přítomni v dopravně rizikových časech v blízkosti škol, v blízkosti přechodů a dohlíží na chování jak samotných dětí, tak samozřejmě na chování ostatních účastníků silničního provozu. Zároveň se účastní v tomto týdnu i různých seminářů a besed na základních školách právě za účelem posílení znalostí dětí v oblasti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ vysvětlil Lerch.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf dopravní policie Tomáš Lerch zhodnotil také počet nehod, ke kterým letos o prázdninách došlo

Jen v Praze budou strážníci po celý týden hlídat více než přechodů.

„Strážníci městské policie v prvním týdnu nového školního roku budou dohlížet na zhruba 160 přechodů a budou nasazeni zhruba u 154 základních škol,“ upřesnil jejich šéf Eduard Šuster.

Jak upozorňuje Roman Budský z Besipu, mnozí školáci při návratu z prázdnin zapomínají na pravidla bezpečného chování na cestách. Za děti by proto na silnicích měli myslet především řidiči.

„Bude velký pohyb dětí v oblasti škol, na sídlištích, v prostoru zastávek MHD. Bude tam velký počet prvňáčků nebo dětí z druhých, třetích tříd, které jsou rozjívené po prázdninách, budou mít oslabené reflexy, takže skutečně je nutné jezdit s maximálním rozmyslem,“ nabádá Budský.

Petr Jansa, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme