Policisté v Mníšku postřeli muže, který je ohrožoval nožem

Policejní hlídka dnes v Mníšku pod Brdy zasáhla zbraní proti muži, který ji údajně ohrožoval nožem. Pachatel předtím zranil dva lidi. Policisté byli při zákroku nuceni použít zbraň a postřelili ho do nohou. Útočník i oba napadení skončili v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer

Motivem činu byla podle dostupných informací žárlivost. Server tn.cz s odvoláním na svědkyni uvedl, že muž pobodal nového přítele své bývalé partnerky a také jejího šestnáctiletého syna. Nožem údajně zranil sebe.

Oprávněnost policejního zákroku nyní prověřuje Inspekce ministra vnitra. "Převzali jsme k šetření střelbu policistů z Obvodního oddělení Mníšek pod Brdy, při které došlo k použití střelné zbraně a ke zranění civilní osoby. Bližší informace v současné době nemohu sdělit," potvrdila Radiožurnálu mluvčí inspekce Martina Lídlová.

Případy, při nichž policisté nebo městští strážníci použijí služební zbraň, nejsou neobvyklé. Počátkem srpna například strážník v Dobříši na Příbramsku postřelil bezdomovce, který ho údajně napadl železnou tyčí a poté i nožem. Postřelený muž skončil s poraněnou nohou v nemocnici.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme