Policisté v Mostě zasáhli proti pochodu extremistů, 14 lidí zadrželi

Zhruba 50 radikálů přijelo do Mostu protestovat proti policejnímu zatýkání pravicových extremistů tento týden. Policie 14 lidí zadržela, mezi nimi byl také místopředseda Dělnické strany Petr Kotáb. Ten při zásahu zkolaboval a policisté k němu přivolali sanitku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zasahuje v Mostě

Policie zasahuje v Mostě | Zdroj: ČTK

Pochod začal na mosteckém nádraží. Úředník magistrátu asi padesátku účastníků okamžitě vyzval, aby se rozešli, protože jejich shromáždění nebylo nahlášené.

Radikálové pak v menších skupinách vyrazili do centra k sídlu policie a magistrátu. Tam policisté podle mluvčí Aleny Bartošové krátce před 18. hodinou zadrželi mladíka z Teplicka pro podezření z trestného činu propagace nacismu. Údajně měl na oblečení neonacistické symboly.

Dvanáct lidí předvedli na služebnu kvůli tomu, že se opět shlukli do velké skupiny, čímž se dopustili přestupku. Byl mezi nimi také místopředseda Dělnické strany Petr Kotáb. Ten při zadržení zkolaboval. "Nejprve ošetřil tuto osobu zdravotník Policie České republiky, následně ho převezla rychlá záchranná služba do nemocnice," doplnila Bartošová.

Podle reportérky Českého rozhlasu byl Kotáb označen jako novinář a tvrdil o sobě, že je redaktor Dělnických listů. Dával přitom protestujícím pokyny ke skandování hesel i k tomu, kam mají jít. Poslední zadržený radikál je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití, a to v souvislosti s hesly, která provolával. Policie zřejmě po výslechu zadržené lidi propustí.

Již v sobotu večer zadrželi policisté tři muže, kteří se účastnili protestu radikálů ve Zlíně. Akce příznivců krajní pravice tam vyústila v potyčku s anarchisty. Další protestní pochody, které se o víkendu konaly v Mladé Boleslavi, Havlíčkově Brodě či Jablonci nad Nisou, se obešly se bez incidentů.

Přečtěte si také:
Úřady zřejmě dostanou více času k zákazu extremistické akce
Děti premiéra a ministra vnitra hlídá ochranka, nejspíš kvůli extremistům
Všichni zadržení extremisté jsou podle policie členy Národního odporu
Mareš: Neonacisté využijí zatýkání svých vůdců ve svůj prospěch
Policisté při razii zadrželi 10 přívrženců extrémní pravice
J. Komorous pro Radiožurnál: Extremistické strany se pokusíme rozpustit
Stovky neonacistů prošly Ústím nad Labem, asistovala jim tisícovka policistů
Odstupující vláda přijala koncepci boje proti extremismu
Premiér zkritizoval soud za nezrušení Dělnické strany

Martin Hromádka, Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme