Policisté vyslechnou kvůli kauze Šiška ministra Jaromíra Drábka

Ministr práce a sociálních věcí za TOP 09 Jaromír Drábek dnes bude vypovídat na policii v případu jeho bývalého náměstka Vladimíra Šišky. Drábek se Šišky zastává od vypuknutí kauzy. Věří, že se nedopustil záměrně nějakého nečestného nebo protiprávního jednání. Přesto ale na post ministra ke konci října rezignuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek na konci října odejde z vlády | Foto: Stanislav Peška | Zdroj: ČTK

Vladimír Šiška a bývalý ředitel odboru informatiky na ministerstvu práce Milan Hojer podle obvinění nabídli firmě OK system, přidělení stomilionové zakázky. Výměnou za to měla společnost stáhnout svoji stížnost k antimonopolnímu úřadu na způsob, jakým ministerstvo pořídilo od jiné firmy systém pro výplatu sociálních dávek.

Jaromír Drábek Šišku obratem odvolal z funkce a sám rezignoval. Přijal tak, jak řekl politickou odpovědnost za to, že ho přivedl na svůj úřad.

Jméno nového ministra práce a sociálních věcí zatím není jasné. TOP 09 začne o nástupci Jaromíra Drábka jednat až v příštím týdnu. Možná vybere rovnou dva kandidáty - jednoho politika a jednoho úředníka pro případ, pokud by do té doby padla koaliční vláda.

Igor Maňour, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme