Policisté začali používat zastavovací pásy. Vyzkoušeli je na ministrovi vnitra

Policisté získali 240 nových zastavovacích pásů, které jim mají pomoct v boji proti prchajícím řidičům. Podle policejního prezidenta Tomáše Tuhého byly rozděleny do všech krajů a policisté jsou připraveni je v případě potřeby okamžitě použít. Zkušební zásah dnes předvedli na letišti v Panenském Týnci. Prchajícího řidiče jim zahrál ministr vnitra Milan Chovanec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté zadrželi ministra vnitra Milana Chovance při hraném zásahu | Zdroj: ČTK

„Všechny pásy, které byly nakoupeny v závěru roku, byly distribuovány do krajských ředitelství. Těch pásů je 240, 120 je do pořádkové policie, 120 kusů jde do dopravní policie. Policisté od listopadu jsou postupně proškolováni tak, aby mohli být nasazeni s těmito prostředky do výkonu služby,“ řekl Tomáš Tuhý.

Zastavovacími pásy ale podle něj nebudou vybaveny všechny hlídky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr vnitra Milan Chovanec zahrál policistům při zkušebním zákroku prchajícího řidiče. V autě s ním byl i Petr Jansa

„Především to jsou ta zásahová vozidla, která se ve výkonu služby pohybují nejčastěji. Ne všechna vozidla jsou takto nasazovaná a vybavená. To znamená, že budou především pro ty, kteří se nejčastěji setkávají s problémem ujíždění,“ shrnul.

Ukázku zásahu s novými zastavovacími pásy předvedli dnes policisté na letišti v Panenském Týnci. Role prchajícího řidiče se zhostil ministr vnitra Milan Chovanec.

Policisté mu při předvádění hodili pětimetrový pás se 110 dutými, ostrými hroty pod kola.

„První vteřinu jsem si myslel, že se neděje vůbec nic, ale pak dojde velice rychle k vypuštění kol. Auto se stává téměř neovladatelné. Jedete po ráfkách, to znamená, že šance ujíždět vyšší rychlostí je téměř limitně blízká nule,“ popsal chování vozidla Chovanec.

„Volali jsme po tom dlouho, protože problém s ujíždějícími řidiči máme soustavně. Je to taková první věc, která nám pomůže proti tomu bojovat,“ shrnul nadporučík Josef Jeřábek z pražské motorizované jednotky.

Zastavovací pásy, kterými policie přinutí zastavit ujízdějící řidiče | Foto: Policie ČR

Petr Jansa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme