Policisté začali stíhat Drobilova exporadce Knetiga

Z nepřímého úplatkářství obvinila policie Martina Knetiga, bývalého poradce exministra životního prostředí Pavla Drobila z ODS. Měl se ho dopustit při zadávání veřejných zakázek na Státním fondu životního prostředí. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie České republiky (ilustr. foto) | Foto: Radana Schaeferová

„V kauze prověřování údajných machinací s veřejnými zakázkami na Státním fondu životního prostředí bylo Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 doručeno policejním orgánem usnesení o zahájení trestního stíhání osoby M. K.,“ uvedla Zenklová.

Muž je podle ní podezřelý z nepřímého úplatkářství v souvislosti s ukládáním peněz v bankách. V případě odsouzení mu hrozí až tříleté vězení.

Kauzou se původně začalo zabývat Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4 na základě trestního oznámení, které podal odvolaný šéf Státního fondu životního prostředí Libor Michálek.

Kriminalisté v případu zahájili trestní řízení pro podezření z pletich při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži. Prověřují tendr na poradenskou firmu v hodnotě 80 milionů korun. Zatím případ neuzavřeli. Knetigovo stíhání žalobci z kauzy vyloučili kvůli místu spáchání údajného trestného činu.

Případ podplácení Michálka ze strany Drobila policie v půlce června odložila. Následně se však dostala do sporu se státním zastupitelstvím o to, zda jednala či nejednala na jeho pokyn. Odložení zkontroluje Nejvyšší státní zastupitelství.

Jakub Šídlo, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme