Policisté zadrželi 12 demonstrantů, kteří pronikli na ministerstvo práce a odmítali odejít

Protest před ministerstvem práce a sociálních věcí v Praze ukončila policie. Skupinka lidí, kteří přišli před úřad protestovat kvůli vystěhování obyvatel ubytovny v Krásném Březně v Ústí nad Labem, vnikla do prostor ministerstva a odmítla je opustit. Policisté zadrželi 12 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace proti vystěhovávání z ubytovny v Ústí nad Labem - Krásném Březně | Zdroj: ČTK

Protestující požadovali od zástupců ministerstva práce a sociálních věcí příslib řešení situace lidí, kteří mají na ubytovně v Krásném Březně přijít o střechu nad hlavou.

Náměstek ministryně David Kavka se jim snažil vysvětlit, že bydlení nemá na starost jejich resort, ale ministerstvo pro místní rozvoj.

Když už se schylovalo k dohodě, že se rozhovor dál povede uvnitř ministerstva, zasáhla policie, která zadržela 12 lidí. Ti se měli dopustit přestupku neuposlechnutí výzvy veřejného činitele.

Odvoz zadržených provázely drobné potyčky asi tří desítek demonstrujících z policisty. Protestující se dožadovali propuštění zadržených, na policisty létaly nejdříve nadávky a poté i sněhové koule.

K zadržení protestujících nemuselo podle jednoho z organizátorů protestu Dalibora Záhory ze sdružení Bydlení pro všechny vůbec dojít.

„Dokonce to vypadalo jednu dobu, že dojde k nějaké dohodě, že pan náměstek vydá nějaké prohlášení a oni by dobrovolně odešli. Ale policie v tomto momentě zarazila, řekla, že už probíhá zásah, a odmítla je propustit," řekl Záhora.

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana byli protestanti v budově ministerstva neoprávněně, a dopustili se tak přestupku neuposlechnutí výzvy veřejného činitele.

Mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Štěpánka Filipová tlumočila přání úřadu vyřešit tento incident v klidu.

„Ministerstvo práce a sociálních věcí je rádo, že se daná věc vyřešila. V současné době nemám k dispozici více informací, zda bude postupovat nějak dále, nebo ne,“ sdělila.

Věra Pfeifferová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme