Policisté zadrželi důležitého ostravského distributora drog

Specialisté z policejního týmu Toxi zadrželi údajně hlavního dodavatele heroinu pro Ostravu. Muž prý zásoboval město téměř dva roky. Policisté ho chytili v okamžiku, kdy přivážel téměř 130 gramů tvrdé drogy. Šlo o naprosto čistý heroin, který by dealer ještě mohl naředit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drogová závislost | Foto: Jan Rosenauer

Pokud by pak vše prodal, vydělal by půl milionu korun. Dealer přitom sám drogy nebral. Policisté zjistili, že se dokonce snažil aktivně závislosti zbavit svou mladou přítelkyni. Podle zdroje obeznámeného s případem muž založil například romskou kapelu, kterou financoval z peněz, které prodejem narkotik vydělal. Kriminalisté na jeho odhalení pracovali několik měsíců.

Devětatřicetiletý muž byl členem větší skupiny, kterou kriminalisté dopadli začátkem října. Tehdy zatkli čtveřici, která prodala nejméně 1600 dávek této tvrdé drogy. Tři muži a žena ve věku 25 až 35 let si prodejem vydělali přibližně 300.000 korun.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme