Policisté zadrželi podnikatele Roberta Hrabého, známého z Kubiceho zprávy

Kriminalisté při zásahu v jednom ze sportbarů v Příbrami zadrželi Roberta Hrabého, který bývá spojován s příbramským podsvětím. Českému rozhlasu to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Hrabý je známý také díky zprávě bývalého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jana Kubiceho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zadržela příbramského podnikatele Roberta Hrabého (Muž za autem uprostřed, s pouty na rukou) | Foto: Pavla Firbacherová

Kriminalisté a policisté v civilu zasahovali ve sportbaru na Sídlišti Křížáky od 7 hodin ráno. Odpoledne už byl vchod do baru zatarasený policejní páskou a hlídal ho policista se samopalem. Kriminalisté vynesli z podniku několik stříbrných beden a pytlů s dokumenty, některé byly označené modrým pruhem.

K zadnímu vchodu pak policisté přivedli spoutaného muže v šedé mikině a kraťasech a prohledávali luxusní auto, čemuž zadržený, zhruba 50letý muž přihlížel.

Středočeská policie údajné Hrabého zadržení odmítla komentovat.

Pitr, Mrázek, Kříž

Podle investigativního reportéra Českého rozhlasu Janka Kroupy je Hrabý dlouholetým členem příbramské „galerky“. Jeho jméno bylo především v 90. letech spojováno s mnoha velkými zločiny. V posledních letech ho policie skloňovala třeba v případu zmizení fotbalového bosse Miroslava Kříže. Hrabý se totiž měl u Kříže pohybovat v posledních minutách před jeho zmizením.

„Robert Hrabý byl kdysi podezříván z únosů, byl spojován i s nájemnými vraždami, respektive jeho přítomnost byla u lidí, kteří později zmizeli. Zároveň byl ale poměrně zdatný v různých hospodářských věcech. Byl blízko Pivovaru Eggenberg,“ připomíná Janek Kroupa.

Hrabý patřil k lidem blízkým Františku Mrázkovi, Tomáši Pitrovi a jejich aktivitám spojených s fotbalovým klubem Marila Příbram. V Kubiceho zprávě se psalo o údajném Hrabého tvrzení, že za vraždou Františka Mrázka stáli lidé z okolí bývalého premiéra a předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Hrabý to posléze popřel.

Nevyřešená vražda krále českého podsvětí

Františka Mrázka zabil před 10 lety neznámý vrah. Zastřelil jej, když šel ze své kanceláře v pražské Lhotce k autu. Pitva prokázala, že ho zasáhl jednou střelou do hrudníku. Detektivům se dosud vraha nepodařilo najít.

Podle některých teorií Mrázkova vražda souvisela s jeho posledním obchodem kolem ústecké továrny Setuza. Vyšetřování to ale neprokázalo. Na konci roku 2006 pak policie případ odložila.

V roce 2009 tehdejší nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká nařídila, aby policisté Mrázkův spis znovu otevřeli. Ani další vyšetřování ale vraha ani motiv vraždy neodhalilo, a policisté tak kauzu uzavřeli bez výsledku v roce 2010.

Mrázka, takzvaného krále českého podsvětí, policie v minulosti podezírala z řady trestných činů, nikdy ho ale z ničeho neusvědčila.

Pavla Firbacherová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme