Policisté zahájili zátah proti extremistům a obchodníkům s lidmi

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu ráno zahájil zátah proti pravicovým extremistům. Policisté mají i stopu, která by mohla pomoci najít pachatele nedávného útoku na ašskou ubytovnu obývanou i dvěma romskými rodinami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace neonacistů v Novém Bydžově | Foto: Filip Jandourek

Před měsícem vhodili dva muži v půl třetí ráno do přízemního okna ubytovny několik zápalných lahví. Po útoku ohořela část fasády i rámy oken v bytu, kde spali nájemníci, dovnitř se ale lahve nedostaly. Policie případ vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení s rasovým podtextem.

Nezávisle na celorepublikovém tažení proti extremistům zahájili policisté i další rozsáhlý zásah, který souvisí s podezřením na obchodování s lidmi.

„Jedna věc se týká případu podezření z obchodování s lidmi, v druhé věci směřujeme do krajně pravicové extremistické scény. Mohu potvrdit i to, že v souvislosti s tímto druhým vyšetřováním získali naši detektivové cenné informace související se žhářským útokem, který proběhl v Aši,“ uvedl mluvčí útvaru Pavel Hanták.

Podle něj pracovali detektivové na obou případech několik měsíců. Bližší informace o zátahu však budou policisté schopni sdělit nejdříve příští týden.

Alžběta Havlová, ČRo 1 - Radiožurnál, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme