Policisté zasáhli proti pravicovým extremistům

Více než rok trvala dosud nejrozsáhlejší policejní akce zaměřená proti pravicovému extremismu. Jejím výsledkem je obvinění zatím devíti příslušníků a příznivců hnutí skinheads z Prahy a okolí. Vyšetřovatel je za organizování skinheadských koncertů a propagaci rasismu obvinil z podpory a propagace hnutí, směřujících k potlačení práv a svobod člověka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zabavené předměty | Foto: Michal Krumphanzl

V rámci akce Patriot, která začala už loni v srpnu, policisté zabavili při domovních prohlídkách stovky hudebních nosičů, letáků, knih, ale i triček, nášivek, vlajek a odznaků s nacistickými symboly. "Ve své praxi jsem se s ničím podobným v takovém rozsahu nesetkal," řekl Radiožurnálu středočeský policejní rada Patrik Frk.

Pět ze stíhaných mužů patří mezi aktivisty Národního odporu Praha nebo k členům hudební skupiny Aryan Pride. "Jeden z podezřelých je mozkem organizování koncertů," uvedl policejní rada. Obviněným, kteří jsou stíháni na svobodě, hrozí tři až osm let za mřížemi. Počet stíhaných podle policejního rady nejspíš ještě vzroste.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme