Policisté zastřelili ozbrojeného zloděje aut

Ve Vřesové na Sokolovsku v neděli v ranních hodinách zastřelila policejní hlídka zloděje osobního automobilu. 35letý ozbrojený muž se chtěl vyhnout silniční kontrole. Jak říká mluvčí západočeské policie Jiří Soukup, na výzvy policistů k zastavení nereagoval a policisty napadl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer

"Policisté jej opakovaně vyzývali k zastavení, ale muž jim na jejich výzvy vyhrožoval zastřelením a držel v ruce pistoli. Policisté použili pět varovných výstřelů do vzduchu a poté, co muž nereagoval a chtěl uprchnout, vystřelili dvakrát proti němu. Muž byl jednou ranou zasažen a na místě zranění podlehl. Další okolnosti případu, včetně oprávnění použití zbraně, jsou předmětem dalšího vyšetřování," uvedl Soukup.

Zatím se jeví, že pětatřicetiletý muž ze severních Čech ještě před zásahem policistů odcizil terénní vozidlo i horské kolo. U sebe měl další věci z trestné činnosti. Byl ozbrojen pistolí, ve vozidle byla nalezena i mačeta a sekera.

Dana Rampáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme