Policisté zastřelili v noci svého kolegu

Policejní hlídka zastřelila sedmadvacetiletého policistu, který chtěl pravděpodobně přepadnout obsluhu čerpací stanice v Karviné-Ráji. Muž vstoupil do budovy benzinové pumpy po půlnoci. Když k pumpě přijeli další policisté, pachatel na jednoho z nich zbraň namířil a vyhrožoval mu zastřelením. Poté, co nereagoval na opakovanou výzvu, aby pistoli odložil, jeden z policistů vystřelil. Muž na místě zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Potvrdila to Českému rozhlasu mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková. "Pachatelem trestného činu byl příslušník Policie ČR. Pracoval jako policejní inspektor obvodního oddělení v Karviné. V inkriminované době byl mimo službu, v nemocenském stavu po pracovním úrazu. Měl ohrožovat střelnou zbraní člena policejní hlídky, pistolí mu měl mířit na zátylek a vyhrožovat zastřelením. Byl několikrát a opakovaně vyzván k odložení zbraně. Na výzvy však nereagoval. Hrozilo bezprostřední nebezpečí, že pachatel své výhrůžky uskuteční, a proto druhý člen policejní hlídky použil služební zbraň a po pachateli vystřelil. Pachatel na místě činu zemřel."

Kriminalisté vyšetřují motiv jednání pachatele. Bednarčiková ale vyloučila, že by jím mohly být neurovnané osobní vztahy. Členové hlídky a mrtvý policista se totiž vůbec neznali.

Markéta Kaclová, Tomáš Piňos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme