Policisté zastřelili v noci svého kolegu

Policejní hlídka zastřelila sedmadvacetiletého policistu, který chtěl pravděpodobně přepadnout obsluhu čerpací stanice v Karviné-Ráji. Muž vstoupil do budovy benzinové pumpy po půlnoci. Když k pumpě přijeli další policisté, pachatel na jednoho z nich zbraň namířil a vyhrožoval mu zastřelením. Poté, co nereagoval na opakovanou výzvu, aby pistoli odložil, jeden z policistů vystřelil. Muž na místě zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Potvrdila to Českému rozhlasu mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková. "Pachatelem trestného činu byl příslušník Policie ČR. Pracoval jako policejní inspektor obvodního oddělení v Karviné. V inkriminované době byl mimo službu, v nemocenském stavu po pracovním úrazu. Měl ohrožovat střelnou zbraní člena policejní hlídky, pistolí mu měl mířit na zátylek a vyhrožovat zastřelením. Byl několikrát a opakovaně vyzván k odložení zbraně. Na výzvy však nereagoval. Hrozilo bezprostřední nebezpečí, že pachatel své výhrůžky uskuteční, a proto druhý člen policejní hlídky použil služební zbraň a po pachateli vystřelil. Pachatel na místě činu zemřel."

Kriminalisté vyšetřují motiv jednání pachatele. Bednarčiková ale vyloučila, že by jím mohly být neurovnané osobní vztahy. Členové hlídky a mrtvý policista se totiž vůbec neznali.

Markéta Kaclová, Tomáš Piňos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme