Policisté zatkli muže podezřelého z pokusů o vraždu Ivana Jonáka

Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zjistili, kdo zřejmě stojí za dvěma pokusy o vraždu bývalého šéfa podniku Discoland Sylvie Ivana Jonáka. Ve Slaném zadrželi 42letého muže, které z toho podezřívají. Mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová jeho totožnost odmítla potvrdit, podle neoficiálních informací je zatčeným Karel Kučera, kterého měla na své kandidátce ODS ve Slaném. Později ho z kandidátky vyškrtla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní vůz | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčí Kosinové byl zatčený muž obviněn ze dvou pokusů o vraždu společně ještě s další osobou, která se ale skrývá mimo republiku. Jedná se o 41letého muže z Prahy, který byl už ve spojitosti s takzvaným Berdychovým gangem odsouzen v nepřítomnosti k 16 letům vězení.

"Oba jsou stíháni pro pokus vraždy. V červenci 1994 se spolu měli dvakrát pokusit zavraždit majitele podniku Discoland Sylvie Ivana Jonáka. V prvním případě umístili nástražný výbušný systém pod jeho vozidlo. Ten při rozjezdu vozu explodoval, řidič zraněn nebyl. Hned následující den na Ivana Jonáka vystřelili z dlouhé palné zbraně. Zasáhli jej do hlavy a způsobili mu těžké zranění, které ale přežil," řekla Radiožurnálu Kosinová.

Podle mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu na to přišel tým kriminalistů, který v souvislosti s vraždou podnikatele Františka Mrázka prověřuje dalších 35 vražd a podezřelých úmrtí.

Obvodní soud pro Prahu 6 loni v srpnu uložil Karlu Kučerovi a také někdejšímu policistovi Útvaru rychlého nasazení Alexandru Šnytrovi dvouletý trest vězení s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou let za vydírání bývalého šéfa Českomoravského fotbalového svazu Františka Chvalovského. Rozsudek v listopadu prověří odvolací Městský soud v Praze. Kučera i Šnytr ale popírají, že by se trestné činnosti dopustili.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme