Policisté zatkli muže za nelegální výrobu tlumičů. Desítkám lidí teď hrozí, že přijdou o zbrojní průkaz

Desítky lidí s největší pravděpodobností přijdou o zbrojní průkaz, protože v minulosti zakoupili ilegálně vyráběné tlumiče. Zájemcům je posílal devětatřicetiletý podnikatel z Třince, který ale neměl povolení k jejich výrobě. Frýdecko-místečtí policisté muže obvinili z nedovoleného ozbrojování, ten se k činu přiznal. Nyní mu hrozí až pět let vězení.

Monitor Ostrava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbraň s tlumičem (ilustrační foto)

Zbraň s tlumičem (ilustrační foto) | Foto: Vitaly V. Kuzmin | Zdroj: Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

„Získali jsme informaci o nelegálním prodeji zakázaných doplňků zbraní. Mělo se jednat o tlumiče. Na základě e-mailové adresy, přes kterou ten člověk komunikoval, se nám celkem brzy podařilo zjistit konkrétní osobu,“ řekl ve čtvrtek regionálnímu Deníku kriminalista Zbyhněv Nowok.

Bylo by lepší, kdybychom měli všichni zbraně, říká muž, který chodí ozbrojen i do kostela

Číst článek

Podle vyšetřovatelů vyráběl muž kromě zakázaných tlumičů také střílející tužky. Poté, co ho kriminalisté zatkli, dostali se k seznamu lidí, kteří od něj údajně zakázané zboží koupili. Při následné celorepublikové akci zatkli asi sedmdesát lidí.

Většina z těch, kteří si tlumiče objednali, byli sportovní střelci, myslivci a mílovníci zbraní. U některých našli nejen zakázané doplňky, ale také nelegálně držené zbraně. Část ze zadržených už kriminalisté obvinili, dalším obvinění teď rozesílají. Někteří z kupců se našli i v sousedním Slovensku.

Regionální Deník zároveň připomíná, že kromě trestního stíhání všichni držitelé nelegálních doplňků se vší pravděpodobností přijdou o zbrojní průkaz. Pokud by jim soud prokázal vinu, průkaz by jim automaticky odebraly úřady kvůli takzvané ztrátě spolehlivosti.

mis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme