Policisté zatkli na Liberecku pět cizinců podezřelých z rabování

V zaplavených oblastech na severu Čech se objevily první případy rabování. V Chrastavě a Raspenavě policie zatkla pět cizinců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chrastava druhý den po povodních | Zdroj: ČTK

Dva Rumuni kradli v Chrastavě v Nádražní ulici. Brali si věci vynesené ze zaplavených domů a určené k vysušení. Tři Poláci pak odčerpali z odstavených aut pohonné hmoty v Raspenavě. Pokusili se také vloupat do jednoho opuštěného domu. Policie je zatkla.

Za krádež v době, kdy je vyhlášen stav nebezpečí, jim hrozí zpřísněný trest: 2 až 8 let vězení. Policie uvědomí zastupitelské úřady jejich zemí; souzeni ale budou v Liberci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel policie Libereckého kraje Milan Franko o případech rabování hovořil v Ozvěnách dne Radiožurnálu

Jak Radiožurnálu řekl policejní ředitel Libereckého kraje Milan Franko, i když jde o jediné dva policii známé případy rabování, různých podezřelých osob se v zaplavených oblastech pohybuje víc.

„V každé té lokalitě se někteří pohybují, jsou to osoby, na které jsme upozorněni případně občany nebo dobrovolnými hasiči, kteří tam pomáhají při záchranných pracích. Samozřejmě policie na to okamžitě reaguje, tyto osoby si vyhledá, perlustruje je a samozřejmě dále kontroluje,“ uvedl v Ozvěnách dne Radiožurnálu.

Díky výpomoci dalších krajů má policie podle jeho slov dost lidí na to, aby všechny lokality ohrožené rabováním zabezpečila.

„V těch nejpostiženějších lokalitách se u nás denně točí víc jak stovka policistů. Posilují nás například policisté z Pardubic, Hradce Králové, Brna, přijedou ze Zlína, z Ústí nad Labem, ze středních Čech, vypomáhá nám Stálá pořádková jednotka z Prahy. Této spolupráce a výpomoci si velice vážím,“ podotkl liberecký policejní ředitel.

Ivana Bernáthová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme