Policistka dostala za podvody s technickými průkazy podmínku

Třemi lety vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky dnes Okresní soud v Břeclavi potrestal tamní policistku Hanu Třináctou. Na sklonku 90. let neoprávněně vydala technické průkazy k více než 360 vozidlům vyřazeným armádou a policií. Třináctá tak legalizovala auta, která měla být rozebrána na součástky, díky technickým průkazům ale byla prodána za více než 15 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové policejní vozy Škoda Fabia combi. | Foto: Jan Rosenauer

Někdejší technička břeclavského dopravního inspektorátu byla potrestána nejnižší možnou sazbou, což ostatně vzhledem k její dosavadní bezúhonnosti navrhla sama státní zástupkyně Anežka Forstová. "Navrhovala jsem to a jsem s tím spokojená," řekla.

Policistka Třináctá se přesto na místě odvolala. Podle svého obhájce Petra Pisaroviče sice při registraci aut pochybila, ale zcela nezištně a jen proto, že postupovala podle zvyklostí celého oddělení. "Nebylo prokázáno subjektivní úmyslné zavinění paní Třinácté, proto si podala odvolání," zdůvodnil obhájce.

Dnes u soudu vyšlo najevo, že podobně jako Třináctá postupovali při registraci aut také další její kolegové. Na břeclavský dopravní inspektorát se proto znovu zaměří státní zastupitelství. "Pokud něco takového vyplyne, tak to musíme vytěžit a dá se to k prověření," potvrdila státní zástupkyně Forstová.

Hana Ondryášová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme