Policistka, která havarovala opilá, dostala výpověď

Novojičínská policistka, která bourala opilá, dostala výpověď. Třiatřicetiletá žena havarovala o dovolené soukromým vozem. Popírala, že by usedla za volant pod vlivem alkoholu. Říkala, že se napila až po nehodě, aby zahnala stres. Podle soudních znalců však musela pít už před jízdou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní automobily | Foto: Jan Rosenauer

Mluvčí novojičínské policie Vlastimil Bordovský řekl, že policistka porušila služební přísahu. "Alkohol za volantem je častou příčinou smrtelných dopravních nehod, tudíž policie k této věci zaujímá nulovou toleranci," uvedl mluvčí.

S ohledem na okamžité propuštění žena nedostane odchodné ani policejní rentu, na kterou by za službu měla nárok a dostala by ji, pokud by ze služby odešla na vlastní žádost. Proti rozhodnutí se může do 15 dnů odvolat. Pokud tak učiní, bude se případem zabývat krajský policejní ředitel.

Policistka ve svém soukromém voze havarovala 4. srpna. Při výjezdu na hlavní silnici nedala přednost dalšímu automobilu. Podle výsledků dechové zkoušky řídila opilá, přístroj jí naměřil 1,88 promile alkoholu. Alkohol v krvi potvrdil i laboratorní rozbor dvou vzorků odebraných s časovým odstupem.

V podobné situaci je nyní i krajská státní zástupkyně z Ostravy Petra Tittková. Ta ale havarovala cestou do práce a postupně narazila do dopravní značky a dvou policejních vozů. Při dechové zkoušce se na displeji přístroje objevilo, že v krvi měla více než tři promile alkoholu.

Tittková ale podle policie odmítla odběr krve a tvrdí, že řídila střízlivá. Její nadřízená na zástupkyni podala kárnou žalobu a ministr spravedlnosti ji až do vyřešení případu odvolal z funkce.

Martin Hromádka, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme