Policistou roku je vyšetřovatelka, která pracovala i na kauze Rath

Letošní ročník ankety Policista roku vyhrála vyšetřovatelka protikorupční policie, která pracovala například na kauzách Nemocnice Na Homolce, hejtmana Davida Ratha nebo soudců litoměřického soudu. Svým oceněním se ale veřejně chlubit nemůže, protože její identita musí zůstat utajena.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Zazněly fanfáry v podání Big Bandu Hudby Hradní stráže a vítězka ankety Policista roku si na pódium přišla převzít cenu.

Porotci ocenili, že zvládla vyšetřování náročných kauz, kde proti ní stáli nejen podezřelí, ale i jejich velmi zdatní právníci.

Při přebírání ceny přiznala trému, kterou prý při výsleších rozhodně nemá. „Někdy sama přemýšlím, čím to je. Asi tím, že je to práce. Jsem tam za policii a nemusím prezentovat sama sebe,“ vysvětlila a dodala, že hlas zvýšit rozhodně umí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Letošní ročník ankety Policista roku vyhrála vyšetřovatelka protikorupční policie, která pracovala například na kauze Davida Ratha

Potlesk a fanfáry patřily i vítězi kategorie Čin roku. Praporčík Vojtěch Školudík zachránil loni v dubnu při noční službě v Lipníku nad Bečvou osmiletého chlapce z hořícího domu.

„Byli jsme nedaleko, tak jsme dorazili první. Po bytovce pobíhal pán a říkal, že má vevnitř vnuka, tak jsme ho šli hledat. Prolezli jsme celý byt a v jedné z místností jsem ho našel. Pak jsem ho vynesl,“ zavzpomínal Školudík, který při zásahu utrpěl zranění – nadýchal se kouře.

Vítěze ankety Policista roku vybírá dvacetičlenná etická komise Policie České republiky. Letošní ročník byl v pořadí patnáctý a porotci vybírali z celkem 60 nominací.

Za Čin roku byl v anketě Policista roku oceněn Vojtěch Školudík, který zachránil dítě z hořícího domu | Foto: ČTK

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme