Policistům se daří odhalovat řidiče, kteří odjíždějí od benzinek bez placení

Ceny pohonných hmot se drží stále hodně vysoko, a tak mnozí motoristé omezili své jízdy autem. Někteří to ovšem řeší jinak. Natankují palivo a bez zaplacení z čerpací stanice odjedou. Jenže stále častěji mají smůlu, policisté je umí odhalit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benzinová pumpa, ilustrační foto. | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Újezdy od pump bez zaplacení nejsou tak neobvyklé, jak by se mohlo zdát. I motoristé, kteří považují placení za samozřejmost, připouštějí, že člověk občas může zapomenout zaplatit.

„Včera jsem u nás natankoval pět litrů benzínu, skočil jsem do auta, vezl jsem ho klientovi, benzín zůstal nezaplacený. Zavolal jsem kolegyni a ona došla s kartičkou. Ale stane se,“ připouští jeden z řidičů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Celý příspěvek Evy Kézrové si můžete také poslechnout

„Možné je ledacos. Člověk přemýšlí nad něčím jiným nebo zazvoní mobil a on si myslí, že zaplatil, a jede. Já bych se vrátil,“ tvrdí další. Ale někteří motoristé to v úmyslu nemají, naopak. Přijíždějí proto, aby nezaplatili. Zažil prakticky každý čerpadlář.

Kamerové systémy

Někteří pak nezaplacené palivo musí hradit ze své kapsy, zatímco jiné společnosti jsou proti újezdům pojištěny. Drzost lidí, kteří vědomě kradou, je podle jednoho z čerpadlářů až neuvěřitelná.

„Jeden si čerpal i do kanystrů. Já jsem stál venku na odjezdové cestě, ale on se prostě rozjel, takže jsem šel radši na stranu, protože jinak by mě přejel.“

Benzinová pumpa, ilustrační foto. | Foto: Filip Jandourek

Tito lidé hřeší na to, že škoda do pěti tisíc je pouze přestupkem, jenže díky kamerám na benzinkách už nejsou tak anonymní a policisté si stále častěji dávají tu mravenčí práci a jednotlivé újezdy spojí v jeden trestný čin.

Tak jako nedávno pražští kriminalisté. „Zjistili jsme, že od několika benzínových pump nám ujíždí stále stejný muž, který byl na kamerových záznamech. Tak jsme to začali blíž prověřovat a dohledali jsme od září 2011 až do května 2012, kdy byl zadržený, asi 36 skutků,“ potvrzuje komisař Martin Míšek.

S celkovou škodou téměř 30 tisíc korun, a muži tak hrozí až tříleté vězení.

Jak se odhalují lidé, co nechtějí platit za natankované palivo? Uslyšíte v dnešním Motožurnálu po 13. hodině.

Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme