Policistům se otevírá možnost přivýdělku. Policejní prezident prý není proti

Policisté by se mohli dočkat schválení přivýdělků ke svému platu. O této možnosti budou zástupci odborářů v nejbližší době jednat s představiteli policejního prezidia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoučtí policisté při představování nových vozů VW Passat | Zdroj: ČTK

Možnost přivýdělku policistů je znovu na stole. Zatímco někdejší dva policejní prezidenti se o tom bavit odmítali, současný šéf Martin Červíček to podle serveru Novinky.cz nevylučuje. S podmínkou, že taková výdělečná činnost nebude ve střetu zájmů nebo v rozporu se služebním zákonem.

Podle předsedy nezávislého odborového svazu policie Milana Štěpánka by to pomohlo vyřešit situaci řady členů sboru vzhledem k tomu, že ceny rostou, ale reálné platy se snižují:

„Policisté, zejména ti mladší, kteří jsou v nižších tarifních třídách, v přímém výkonu služby jsou někdy v situaci, kdy mají živit rodinu a dostávají se do značných problémů. Nikoliv svou vinou.“

Policisté by tak podle Štěpánka mohli mnohem lépe vzdorovat pokušení korupce nebo dokonce trestné činnosti.

Předseda nezávislého odborového svazu policie také popsal, jak by práce mimo služební poměr mohla vypadat:

„Vnitřní předpis by měl jasně vymezit, co policista, nebo jiný příslušník bezpečnostního sboru, nemůže vykonávat. A měl by dát možnost to realizovat zejména v otázkách pracovního poměru, nebo obdobného poměru, to znamená dohody o provedení činnosti, nebo dohody o provedení práce,“ míní Štěpánek.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme