Policistům utekl zatčený podnikatel

Policistům v Praze uprchl zatčený podnikatel Radovan Krejčíř. Podařilo se mu to během domovní prohlídky jeho bytu, které se účastnil. Podnikatel je podezřelý z několika podvodů a půlmiliardového celního úniku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Zdroj: ČTK

Jak k útěku došlo, Radiožurnálu popsala mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová. "Radovan Krejčíř byl zadržen dnes v noci ve dvě hodiny Útvarem rychlého nasazení pro podezření ze závažných trestných činů a následně byl předán pracovníkům Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality k dalším úkonům. Kolem 10. hodiny dopolední Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality uprchl a v současné době po něm policie vyhlašuje pátrání."

Policie podle Kosinové přijala mimořádná opatření na hranicích a na letišti, aby uprchlý muž nemohl opustit republiku.

Policejní prezident ihned nařídil kontroly, které mají zjistit případná pochybení policistů. Inspekce ministra vnitra se případu ujme, pokud u postupu některého z kriminalistů vznikne podezření ze spáchání trestného činu.

Krejčíř figuruje jako podezřelý v případu půlmiliardového celního úniku při ropných obchodech společnosti M5, kvůli kterému strávil v roce 2002 pět měsíců ve vazbě. Za propuštění z vazby tehdy neúspěšně nabízel rekordní kauci 40 milionů korun. Tři měsíce však byl ve vazbě protiprávně a na státu později vysoudil odškodnění 200 tisíc korun.

Marika Táborská, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme