Vznícení prachu v Poličských strojírnách, tři lidé utrpěli středně těžké popáleniny

V areálu Poličských strojíren se ve středu dopoledne středně těžce popálili tři lidé. Při údržbě jim v drtiči vzplálo malé množství bezdýmného prachu, informovala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Polička (Svitavsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poličské strojírny | Foto: Ondřej Wolf

„Utrpěli středně těžká zranění obličeje, končetin a v jednom případě i na hrudníku. Po našem ošetření a podání analgetik byli převezeni do svitavské a litomyšlské nemocnice," upřesnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Externí firma v areálu, který se nalézá v místní části Bořiny, měla za úkol údržbu drtiče. V něm ale zůstalo trochu bezdýmného prachu. Střelivina začala poté hořet.

„Provedli jsme kontrolu prostoru u drtiče termokamerou, zda nejsou někde skrytá ohniska a nedošlo k zahoření," uvedl velitel zásahu Petr Dvořák.

Poličské strojírny se specializují na výrobu a prodej pneumatických prvků a zakázkovou strojní výrobu. Jsou součástí holdingu STV Invest. Hlavní aktivity holdingu směřují do oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu. Skupina STV zaměstnává přes 500 lidí a v roce 2016 měla tržby téměř 1,5 miliardy korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme